İş Ortaklarımız

ARCHER DANIELS MIDLAND INC. (ADM)

adm-logo1902 yılında kurulmuş olan ADM (Archer Daniels Midland), 60 ülkede, 28,000‘den fazla çalışanı ve yıllık ortalama 70 milyar dolarlık cirosu ile dünyanın en büyük gıda firmalarından biridir. ADM, günlük ortalama 200,000 tonun üzerinde tarımsal ürün işlemektedir.

Çiftçi ile son tüketici arasında köprü vazifesi görmeyi hedefleyen ADM, kendini, özellikle mısır, buğday, yağlı tohumlar ve kakao çekirdeği gibi tarımsal hammaddeleri işleyerek bunları gıda katkı ve içerik maddelerine, hayvan yemlerine, yakıt ve kimyasallara dönüştüren dünyanın en büyük küresel süpermarketi olarak tanımlamaktadır.

OLAM COCOA

Olam-newKakao Çekirdeği tedariği konusunda lider konumda bulunan OLAM Cocoa, 2015 yılında ADM Cocoa’yu bünyesine katarak kakao çekirdeğinin yanısıra tüm kakao ürünlerini de tedarik edebilen full entegre bir kakao üreticisi haline gelmiştir. 100 yılı aşkın geçmişi ile dünyanın en tanınmış ve en değerli kakao markası olan DeZaan markasının yeni sahibi olan OLAM Cocoa ayrıca Mercens, Ambrosia, Unicao, Macao gibi birçok önemli kakao markasını da bünyesinde barındırmaktadır.

Her yıl Hollanda, Almanya, İspanya, ABD, Brezilya, Singapur, Ghana, Fildişi Sahili ve Nijerya’da bulunan, en gelişmiş teknojilerle donanmış kakao ürünleri fabrikalarında 600.000 tonun üzerinde kakao çekirdeği işlemektedir. Kakaonun yetişdiği bir çok bölgede sayısız toplama tesisleri bulunmaktadır. Bu bölgelerde çiftçiler ve çiftçi koperatifleriyle yakın ilişkileri ve onlara sağladığı eğitim ve maddi destekleriyle öne çıkan OLAM Cocoa, en kaliteli kakao çekirdeklerini tedarik etmenin ve kullanmanın peşindedir.

Faliyet Sahası: Kakao Çekirdeği, Kakao Yağı, Kakao Hamuru (Likörü) ve Kakao Tozu.

DUPONT

DuPont; bir taraftan gıda ürünlerinin sağlık profillerini ve raf ömürlerini geliştirirken, aynı zamanda bunların kalitesini artırmak için geniş kapsamlı sürdürülebilir gıda bileşenlerini sunmaktadır.

Semtinizdeki marketin neredeyse her reyonunda bulunması nedeniyle, tüketiciler DuPont’un gıda bileşenlerini her gün tecrübe edebilirler … süt kültürlerini kullanan yoğurtla ve dengeli şekilde meyve dağılımı yapan pektinle … soya bileşenlerinden gelen proteini içeren besleyici barlarla … enzimler, emülgatörler ve süt kültürlerini içeren sandviç ekmeği ve peynirle … mükemmel görüntü ve sürdürülebilir tazelik için stabilizör ve antioksidanları içeren salata soslarıyla.

DuPont™ Danisco® bileşen yelpazesi; sindirim, bağışıklık ve kemik sağlığını etkin şekilde iyileştirirken, aynı zamanda lezzet ve yapıdan hiç ödün vermeden yağ, şeker ve tuz içeriğinin azaltılmasına yardımcı olabilir. DuPont™ Danisco® portföyü, klinik olarak belgelenmiş, sağlığı iyileştirme etkileri sunan, biyolojik olarak etkin bileşenler dizisi içerir. Bu bileşenler; bağışıklık, sindirim ve kardiyovasküler veya kemik sağlığını destekleyerek, gıda takviyesi ürününüze farklı bir değer ekleyebilir. Probiyotik, fitositerol, K vitamini, betain, prebiyotik lif, ksilitol ve laktitol bileşenleri, sağlığı destekleyen ürünlere yönelik tüketici isteklerine yanıt vermenize yardımcı olabilir.

FAALİYET SAHASI: Karagenan, Alginat ve PGA gibi hidrokolloid bazlı stabilizatörler, kolloidal ve kolloidal olmayan mikrokristalin selülozlar (AVICEL), tekstüre sistemler, et kültürleri, diyet lifleri, pektin, polidekstroz, doğal renklendiriciler ve fazlası…

PB GELATINS & PB LEINER

Division of Tessenderlo Chemie NV/SA

Jelatin üretiminde 100 yılı aşkın tecrübeye sahip olan PB Gelatins & PB Leiner, yüksek marka bilinirliğinin yanısıra dünya üzerindeki en büyük 3 jelatin üreticisinden biridir. Dünyanın çeşitli bölgelerinde sahip olduğu 6 ayrı fabrikada, yıllık yaklaşık 50,000 ton jelatin üretimi yapmaktadır. PB, asidik ve alkali jelatin üretimde, gıda, ilaç ve teknik uygulamalar için gerekli olabilecek her türlü jelatin ihtiyacını karşılacak geniş bir ürün portföyüne sahiptir.

FAALİYET SAHASI: Farklı bloom ve tanecik büyüklüğünde asidik ve alkali, sığır derisinden elde edilen jelatinler, soğukta çözünen ve instant jelatinler, hidrolize kolajen.

MATSUTANI CHEMICAL INDUSTRY CO. LTD.

1919 yılında kuruluşundan bu yana, Japonya nişasta endüstrisinde öncü rolü ile dikkati çeken Matsutani, günümüzde gıda sanayi için özel nişasta ve maltodekstrin üretimi ile lider durumunu korumaya devam ediyor. Yüzde yüz doğal nişastadan, tamamen suda çözülebilir diyet lifi Fibersol-2’yi üretmeyi başaran Matsutani, Archer Daniels Midland (ADM) firması ile bir anlaşma yaparak,1999 yılından itibaren kuzey Amerika ve tüm dünya pazarı için Fibersol-2 üretim kapasitesini arttırmış ve aynı yerde kurduğu Matsutani America firması ile kuzey Amerika lif pazarında lider durumuna gelmiştir.

FAALİYET SAHASI: Suda çözülebilir diyet lifi

THEW ARNOTT & CO. LTD.

Thew Arnott firması 1864 yılında kuruluşundan bu yana gıda, ilaç, teknik ve kozmetik sektörlerinde hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra yumuşak şekerler, sert şeker veya çikolata kaplı draje tipi ürünler için AraTAs® markası altında parlatma ve cilalama ajanları sunmaktadır. Sert şeker veya çikolata kaplı drajeler için parlatıcılar, toz şellak, şellak bazlı cilalayıcılar, yumuşak şekerler için parlatma yağları, yanısıra ürünlerin birbirine yapışmasını engelleyici veya ürünlerin üretim ortamından (tava, bant vs) kolayca ayrılmasını sağlayan ayırıcı ajanlar gibi geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Thew Arnott aynı zamanda müşterilere özel terzi işi çözümlerde sunmaktadır.

FAALİYET SAHASI: Şellak, mum, sert şeker veya çikolata kaplı parlatıcılar/cilalayıcılar, yumuşak şeker parlatma yağları, yapışmayı engelleyici ve ayırıcı ajanlar…

MAFCO WORLDWIDE LLC

Mafco 150 yılı aşkın bir süredir meyan kökü ürünlerinde bilinirliğini sürdürmektedir. Glycyrrhizin’in benzersiz özelliklerini kullanarak meyan kökü ekstraktının türevleri olan Magnasweet ürünlerini yaratmıştır. Ürünler, tüm sektörlerde tat geliştirici olarak kullanılmaktadır. Mafco ayrıca licorice şekerlemeleri için meyan kökü ekstraktının ana tedarikçisidir.

FAALİYET SAHASI: Gıda, şekerleme, içecek, kozmetik, ilaç, kişisel bakım, tütün ve dahası…