Duyuru

DUYURU

Değerli Müşterilerimiz, Tedarikçilerimiz, Paydaşlarımız,

Şirketimizin üst düzey yöneticilerinden birine ait bir (1) adet mail hesabı 27.01.2021 tarihinde ele geçirilerek bazı müşterilerimize ve müşterimiz olmayan kişilere PDF görünümlü “ROTEL DEBIT NOTE” adlı bir siber güvenlik zararlısı gönderilmiştir. Kaç kişiye gönderim yapıldığı henüz tespit edilememiştir.

Olayın farkına varılmasının hemen ardından ilgili yöneticimiz e-posta şifresini değiştirilerek yetkisiz erişim sonlandırılmıştır. Veri ihlalinin haber alınmasının ardından Microsoft ile iletişime geçilerek olay ile ilgili bilgi talep edilmiştir. Yaşanan bu kötü niyetli olay karşısında Rotel İç ve Dış Ticaret A.Ş kurumsal e-posta iletişiminde çift katmanlı doğrulamaya gidilmiştir. Güvenlik sıkılaştırmaları devam etmektedir.

Olay ile ilgili olarak ülkemizin siber suçlarla mücadele birimleri haberdar edilmiştir. USOM gibi kurumlara başvuru yapılarak bu kötü niyetli erişimini yapanlar şikâyet edilmiştir. KVKK’ya Veri İhlali Bildirimi yapılmıştır. Şirketimiz bilgi güvenliğine büyük önem vermektedir. Kurumumuzda Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve 6698 sayılı yasaya uygun olarak KVKK Kişisel Veri Güvenliği Yönetim Sistemi  mevcuttur.

Yaşanan bu olumsuzluk için tüm muhataplarımızdan özür diliyoruz. Bu gibi siber güvenlik olaylarının devam etmemesi için gerekli tüm önlemleri alıyoruz, almaya devam edeceğimizi bildiriyoruz.

Saygılarımızla,

Rotel İç ve Dış Ticaret A.Ş Veri Sorumlusu İrtibat Kişisi

Elif Ogan Eskiyapan

Hazır Çözünebilir Kahve

DuPont™ Danisco® olarak devam ediyoruz…

Hidrolize kolajen satışlarımız başladı…

Meyvu Suyuna Yenilikçi Yaklaşımlar