İş Ortaklarımız

ARCHER DANIELS MIDLAND INC. (ADM)

ARCHER DANIELS MIDLAND Specialty Ingredients (Europe) B.V.

adm-logo1902 yılında kurulmuş olan ADM (Archer Daniels Midland), 60 ülkede, 28,000‘den fazla çalışanı ve yıllık ortalama 70 milyar dolarlık cirosu ile dünyanın en büyük gıda firmalarından biridir. ADM, günlük ortalama 200,000 tonun üzerinde tarımsal ürün işlemektedir.

Çiftçi ile son tüketici arasında köprü vazifesi görmeyi hedefleyen ADM, kendini, özellikle mısır, buğday, yağlı tohumlar ve kakao çekirdeği gibi tarımsal hammaddeleri işleyerek bunları gıda katkı ve içerik maddelerine, hayvan yemlerine, yakıt ve kimyasallara dönüştüren dünyanın en büyük küresel süpermarketi olarak tanımlamaktadır.

FAALİYET SAHASI: Buğday Nişastaları ve Proteinleri, Mısır ve Mısır Ürünleri, Soya Unu ve Proteinleri, Lesitin, Sitrik Asit, Laktat, Laktik Asit, Xanthan Gum gibi Gıda Katkı Maddeleri ve İçerikleri, Doğal E Vitamini, Sterol Esterler ve Isoflavonlar gibi Fonksiyonel Ürünler, Lizin ve Treonin gibi Yem Aminoasitleri, Balık Yemi ve Buzağı Maması için Soya Proteini Konsantreleri

OLAM COCOA

Olam-newKakao Çekirdeği tedariği konusunda lider konumda bulunan OLAM Cocoa, 2015 yılında ADM Cocoa’yu bünyesine katarak kakao çekirdeğinin yanısıra tüm kakao ürünlerini de tedarik edebilen full entegre bir kakao üreticisi haline gelmiştir. 100 yılı aşkın geçmişi ile dünyanın en tanınmış ve en değerli kakao markası olan DeZaan markasının yeni sahibi olan OLAM Cocoa ayrıca Mercens, Ambrosia, Unicao, Macao gibi birçok önemli kakao markasını da bünyesinde barındırmaktadır.

Her yıl Hollanda, Almanya, İspanya, ABD, Brezilya, Singapur, Ghana, Fildişi Sahili ve Nijerya’da bulunan, en gelişmiş teknojilerle donanmış kakao ürünleri fabrikalarında 600.000 tonun üzerinde kakao çekirdeği işlemektedir. Kakaonun yetişdiği bir çok bölgede sayısız toplama tesisleri bulunmaktadır. Bu bölgelerde çiftçiler ve çiftçi koperatifleriyle yakın ilişkileri ve onlara sağladığı eğitim ve maddi destekleriyle öne çıkan OLAM Cocoa, en kaliteli kakao çekirdeklerini tedarik etmenin ve kullanmanın peşindedir.

Faliyet Sahası: Kakao Çekirdeği, Kakao Yağı, Kakao Hamuru (Likörü) ve Kakao Tozu.

HAIFA CHEMICALS LTD.

Haifa Chemicals, 40 yıllık geçmişiyle dünyada Gübre, Fosfat bazlı Gıda Katkı Maddeleri ve Teknik Kimyasallar üretiminde lider firmalarından biridir.

FAALİYET SAHASI: Bitki Gelişimi için Ürünler, Gübre, Et, Balık, Süt ve Fırıncılık ürünleri için fosfat karışımları ve endüstriyel kimyasallar

FMC HEALTH & NUTRITION

FMC Health & Nutrition, 60 yılı aşkın tecrübesiyle doğanın yenilenebilir kaynaklarını, gıda, ilaç, kişisel bakım ve biomedikal alanlarında kullanılabilecek katkı maddeleri ve teknik çözümlere dönüştüren lider bir kuruluştur.

Amerika, Meksika, Brezilya, İngiltere, Fransa, Belçika, Almanya, Hindistan ve Çin’de kendi bölgesel çalışanları ile hizmet veren FMC Health & Nutrition, dünyanın dört bir yanındaki distribütörleri, pazarlama ve satış ekibi ile yeni teknolojiler ve uygulamalar geliştirmek isteyen firmalara, tecrübesini ve bilgi birikimini sunarak, firmaların verim artırmak ve kendi araştırma geliştirme faliyetlerini hızlandırmak arayışlarına karşılık veren, katkı sağlayan bir iş ortağı olarak çalışır.

FAALİYET SAHASI: Karagenan, Alginat ve PGA gibi hidrokolloid bazlı stabilizatörler kolloidal ve kolloidal olmayan mikrokristalin selülozlar (AVICEL), Xanthan gum ve Karışımları, Diğer Gumlar (Konjac)

PB GELATINS & PB LEINER

Division of Tessenderlo Chemie NV/SA

Jelatin üretiminde 100 yılı aşkın tecrübeye sahip olan PB Gelatins & PB Leiner, yüksek marka bilinirliğinin yanısıra dünya üzerindeki en büyük 3 jelatin üreticisinden biridir. Dünyanın çeşitli bölgelerinde sahip olduğu 6 ayrı fabrikada, yıllık yaklaşık 50,000 ton jelatin üretimi yapmaktadır. PB, asidik ve alkali jelatin üretimde, gıda, ilaç ve teknik uygulamalar için gerekli olabilecek her türlü jelatin ihtiyacını karşılacak geniş bir ürün portföyüne sahiptir.

FAALİYET SAHASI: Farklı bloom ve tanecik büyüklüğünde asidik ve alkali, sığır derisinden elde edilen jelatinler, soğukta çözünen ve instant jelatinler.

MATSUTANI CHEMICAL INDUSTRY CO. LTD.

1919 yılında kuruluşundan bu yana, Japonya nişasta endüstrisinde öncü rolü ile dikkati çeken Matsutani, günümüzde gıda sanayi için özel nişasta ve maltodekstrin üretimi ile lider durumunu korumaya devam ediyor. Yüzde yüz doğal nişastadan, tamamen suda çözülebilir diyet lifi Fibersol-2’yi üretmeyi başaran Matsutani, Archer Daniels Midland (ADM) firması ile bir anlaşma yaparak,1999 yılından itibaren kuzey Amerika ve tüm dünya pazarı için Fibersol-2 üretim kapasitesini arttırmış ve aynı yerde kurduğu Matsutani America firması ile kuzey Amerika lif pazarında lider durumuna gelmiştir.

FAALİYET SAHASI: Suda çözülebilir diyet lifi

THEW ARNOTT & CO. LTD.

Thew Arnott firması 1864 yılında kuruluşundan bu yana gıda, ilaç, teknik ve kozmetik sektörlerinde hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra yumuşak şekerler, sert şeker veya çikolata kaplı draje tipi ürünler için AraTAs® markası altında parlatma ve cilalama ajanları sunmaktadır. Sert şeker veya çikolata kaplı drajeler için parlatıcılar, toz şellak, şellak bazlı cilalayıcılar, yumuşak şekerler için parlatma yağları, yanısıra ürünlerin birbirine yapışmasını engelleyici veya ürünlerin üretim ortamından (tava, bant vs) kolayca ayrılmasını sağlayan ayırıcı ajanlar gibi geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Thew Arnott aynı zamanda müşterilere özel terzi işi çözümlerde sunmaktadır.

FAALİYET SAHASI: Şellak, mum, sert şeker veya çikolata kaplı parlatıcılar/cilalayıcılar, yumuşak şeker parlatma yağları, yapışmayı engelleyici ve ayırıcı ajanlar…